THERMOWELL.CZ

Václav Makovec, DiS., 724 577 295, info@eurobytplus.cz


Thermowell

Již 15 let na trhu společně s Vámi.     Děkujeme za Vaši důvěru.    

Produkty
 •  

 

Duální thermo radiátory IQ-KDuální thermo radiátory IQ-K

Duální thermo radiátory IQ-K jsou revoluční novinkou v oblasti elektrického vytápění. Obsahují novou duální topnou technologii kombinující klasické konvenční vytápění s infračerveným sáláním tepla. Výsledkem je zcela unikátní, maximálně úsporný topný systém s velmi rychlým teplotním nárůstem, vytvářející naprosto dokonalou teplotní pohodu. Radiátory mají velmi ladné tělo s mírně zaoblenými křivkami. Kombinace lesklé bílé barvy s matným kovem jim dává zcela jedinečný a exkluzivní design.

Duální topná technologie je složena ze dvou topných systémů - karbonového termočlánku a karbonového sálavého panelu. Oba systémy pracují v naprostém souladu a vzájemně se doplňují. Sálavý panel vytváří příjemné sálavé teplo, které sálá do prostoru. Karbonový termočlánek zajišťuje přirozený ohřev vzduchu, který samovolně cirkuluje v daném prostoru a rovnoměrně se v něm rozprostírá. Dosáhneme tak stejnoměrného rozložení tepla nejen po celé místnosti, ale také mezi podlahou a stropem (a to bez víření prachových částic). Díky infračervenému sálání dochází k akumulaci tepla do stěn, nábytku a všech dalších pevných předmětů v místnosti, které pak teplo předávají dál do okolí. Při vypnutí radiátoru tak nedochází k žádnému prudkému poklesu teploty, jako je tomu např. u konvektorů (přímotopů).

Sálavé teplo proniká hluboko do lidského těla, kde příznivě stimuluje látkovou výměnu a ozdravné procesy v těle. Uvolňuje svalové napětí, blahodárně působí při revmatických potížích, při bolestech svalů a kloubů a výrazně urychluje léčbu zánětlivých a virových onemocnění. Sálavé teplo nevíří prachové částice. Duální thermo radiátory jsou proto vhodné i pro alergiky, astmatiky a osoby s chronickými dýchacími potížemi.

Duální thermo radiátory IQ-K mají integrovaný podsvícený termostat s LED displejem. Termostat má uživatelsky velmi přátelské a jednoduché ovládání. Termostat můžete používat v manuálním režimu a  pomocí tlačítek +/- nastavovat požadovanou topnou teplotu v rozpětí 10 - 30°C. Nebo můžete využít automatický režim s volitelným týdenním programovým nastavením, kdy jednoduše volíte ze tří přednastavených programů (P1, P2 a P3). Program P1 je vyhovující pro většinu domácností, případně ho je možné individuálně uzpůsobit Vašim potřebám. Program P2 je určen pro komerční prostory, jako jsou kanceláře, ordinace, obchody, provozovny, apod. .Program P3 je určen pro chalupáře a chataře, který jezdí do svých objektů na pravidelné víkendové pobyty.

Termostat má velmi vysokou citlivost s přesností +/- 0,1 °C. Dojde-li k poklesu teploty o 0,5°C od nastavené hodnoty, radiátor se automaticky zapne, dotopí na požadovanou hodnotu a poté se opět vypne.

Pro vzdálené bezdrátové ovládání pomocí mobilního telefonu doporučujeme použít zásuvkový WIFI termostat IQ-SmartTemp.

Duální thermo radiátory IQ-K mají také další chytré funkce :

 • Senzor otevřeného okna - v případě otevření okna se radiátor automaticky přepne do úsporného režimu, aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám (tuto funkci můžete libovolně zapínat nebo vypínat)
 • Senzor pohybu - pokud se v místnosti nikdo delší dobu nepohybuje, radiátor se automaticky přepne do úsporného režimu, šetří tak Vaše náklady na vytápění (tuto funkci můžete libovolně zapínat nebo vypínat).
 • Kontrola spotřeby el. energie - stiskem jednoho tlačítka může kdykoliv ověřit spotřebu el. energie (KW) za posledních 24 hod nebo 7 dnů. Náklady za vytápění jsou tak pod Vaší stálou kontrolou.
 • Grafický indikátor spotřeby el. energie - upozorňuje Vás, jakou ekonomiku spotřeby el. energie máte u Vašeho radiátoru nastavenou a směruje Vás k optimálnímu a energeticky úspornému užívání radiátoru

Duální thermo radiátory IQ-K lze použít ve všech typech stavebních konstrukcí. Od zděných, přes železobetonové konstrukce, sendvičové dřevostavby až po dřevěné roubenky. Lze je použít i do starých kamenných staveb a do budov se sádrokartonovými příčkami. Duální thermo radiátory IQ-K jsou vhodné nejen jako hlavní topný systém, ale také na přitápění. Mají metrový připojovací kabel bez zásuvkové vidlice vyvedený v pravé spodní části radiátoru. Součástí balení jsou montážní konzole pro zavěšení radiátoru na stěnu. Zásuvkovou vidlici Vám na přání namontujeme (příplatek 150,-Kč).

U novostaveb a u nízkoenergetických či pasivních domů představují v kombinaci s fotovoltaickými panely naprosto ideální řešení moderního vytápění s extrémně nízkými provozními i pořizovacími náklady a naprosto nulovou údržbou (žádné revize, žádné čištění spalinových cest, apod.).

U rekonstruovaných objektů zase oceníte jednoduchou montáž bez nutnosti složitých stavebních úprav. Stačí pouze rozvést kabely (možno i v lištách).

Duální thermo radiátory IQ-K jsou také zcela ideální formou náhrady za neekonomické přímotopy. Přímotop stačí odpojit, na jeho místo osadít nový infra radiátor a připojit ho na stávající přímotopný el. okruh (sazba D45). Tím je vše hotové a Vy máte moderní a extra úsporný topný systém. Jednoduše, rychle, bez bourání a bez složitých stavebních úprav.

Poznámka : rozdíl mezi duálními thermo radiátory IQ-K a thermo radiátory IQ-S je především v tom, že IQ-S nemají přední sálavý infrapanel, jinak jsou funkce obou typů thermo radiátorů téměř identické.

Přehled modelů :

IQ-K7 IQ-K10 IQ-K15 IQ-K20
 Duální thermo radiátory IQ-K  Duální thermo radiátory IQ-K  Duální thermo radiátory IQ-K  Duální thermo radiátory IQ-K
Výkon : 750W Výkon : 1000W Výkon : 1500W Výkon : 2000W
Rozměr D x V x H : 68 x 51 x 12 cm Rozměr D x V x H : 79 x 51 x 12 cm Rozměr D x V x H : 101 x 51 x 12 cm Rozměr D x V x H : 124 x 51 x 12 cm
Hmotnost : 6,7 kg Hmotnost : 7,7 kg Hmotnost : 9,7 kg Hmotnost : 11,5 kg
Krytí : IP 24 Krytí : IP 24 Krytí : IP 24 Krytí : IP 24

8.440,-Kč + DPH

 

9.440,-Kč + DPH 

10.440,-Kč + DPH 

11.440,-Kč + DPH 

 

IQ-K10 vertical technické parametry duální topná technologie manuální nastavení termostatu
Duální thermo radiátory IQ-K

Výkon : 1000W

Rozměry D x V x H : 43 x 120 x 8 cm

Hmotnost : 14 kg

Krytí : IP 24

9.440,-Kč + DPH

Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K

Využití radiátorů :

 • rodinné domy a byty
 • chaty a rekreační domy (včetně kamenných či vlhkých)
 • hotely a penziony
 • administrativní budovy
 • nemocnice a lékařské ordinace
 • prodejny a drobné provozovny
 • ideální náhrada za neekonomické přímotopy

 

termostat s přehledným displejem jednoduché programování slušivý design do každého interiéru
Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K
Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K

 

IQ-K 10 vertikal Ideální tam, kde je málo místa a standardní radiátor tam nelze instalovat Duální topná technologie a jednoduchý manuální termostat
Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K
Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K Duální thermo radiátory IQ-K

 

Vybavte se nejmodernější topnou technologií ukrytou do luxusního těla za neuvěřitelně dostupnou cenu.

 Pro stoupence klasických tvarů radiátorů a standardního konvenčního způsobu vytápění zde máme chytré akumulační radiátory IQ-AR nebo thermo radiátory IQ-S.


Orientační kalkulačka příkonů duálních thermo radiátorů IQ-K :Duální thermo radiátory IQ-K

Obytné místnosti, kanceláře, apod.

40 W / m3 

Předsíně, technické místnosti, apod.

25 W / m3 

Chodby, WC

30 W / m3 

Koupelny

45 W / m3

* Uvedené příkony jsou pouze orientační a slouží pouze pro zjednodušený výpočet příkonů duálních thermo radiátorů pro jednotlivé prostory. Platí, že čím lepší má objekt izolační a akumulační vlastnosti, tím nižší příkon k vytápění potřebujeme a naopak.

 

Důležité upozornění :

Pokud máte na elektrickém okruhu, na který budete radiátor připojovat, dvoutarifní spínání HDO signálem a chcete používat programové funkce termostatu, je nutné dvoutarifní řízení HDO signálem vyblokovat, jinak bude docházet ke ztrátě nastavených funkcí (ke ztrátě dojde po 30 min. od odpojení el.proudu). Případně můžete použít funkci vzdáleného ovládání přes externí (nezávislý) termostat, například zásuvkový WIFI termostat IQ-SmartTemp.

Budete-li u radiátoru používat pouze funkci manuálního nastavení teploty (+/-) bez dalšího programovaného nastavení, stačí pouze aktivovat funkci REM a nastavené teploty pro Comfortní a Eco režim zůstanou uloženy v paměti i při dlouhodobém odpojení od el. sítě.

 

Máte-li jakýkoliv dotaz, zavolejte nebo nám napište. Velmi rádi a ochotně vám poradíme, či zdarma naceníme vaši poptávku. Těšíme se na spolupráci.  Kontakt  z d e .

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies