THERMOWELL.CZ

Václav Makovec, DiS., 724 577 295, info@eurobytplus.cz


Thermowell

IQ-THERM CZ - Maloobchod - Velkoobchod - E-shop - již 18 let na trhu společně s Vámi.  Děkujeme za Vaši důvěru. Vaše spokojenost je naším hlavním cílem.  Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo potřebujete poradit s výběrem produktu, kontaktujte naše obchodní oddělení na tel. +420 380 830 090. Velmi rádi Vám vše vysvětlíme a odborně poradíme.

Produkty
  •  

 

Jak správně zaměřit parapet

Zaměření venkovní parapetní desky (tažené i ohýbané):

1) Zaměřte si vyložení venkovní špalety -viz obrázek :

2) K naměřené hodnotě nyní připočtěte 10 mm pro vložení parapetní desky pod profil okna + min. 50mm pro přesah parapetní desky od okraje venkovní fasády. Příklad naměřené hloubky vyložení: 135 + 10 + 50 mm = 195 mm. Vždy vybíráme vyložení nové parapetní desky z nejbližší vyšší hodnoty tzn. v tomto případě vyložení nového parapetu bude 210 mm.


3) Nyní si zaměřte délku parapetu – měříme co nejtěsnějiu okna a měříme vnitřní rozměr špalety viz obrázek :

Při měření raději proveďte kontrolní měření, jestli se špalety nerozchází. Pokud je vše v pořádku k naměřené hodnotě připočtěte 10 mm na každou stranu pro zapuštění parapetní desky. Jestliže jsou omítky hotové a parapet se zapouštět nebude, je nutno odečíst od čistého rozměru špalety 8 mm, což odpovídá síle páru bočních koncovek.


Zaměření vnitřní parapetní desky (PVC i DTD):


1) Zaměříte si hloubku vyložení parapetní desky, je třeba počítat s tím že parapet bude zapuštěn 10 mm pod profil okna a přesah doporučujeme minimálně 30 mm od okraje vnitřní omítky.


2) Nyní zaměříte délku mezi špaletami vnitřního okna, počítáme na každou stranu se zapuštěním min. 20 mm do omítky -viz obrázek :

Zaměření nové vnitřní parapetní desky (PVC i DTD) u starých kastlových oken se starými parapety:


1) Před tím než začnete měřit hloubku vyložení nového parapetu, je třeba si naznačit na rámu starého okna hodnoty nového rámu okna. Nejdříve naneste na rám starého okna hloubku profilu nového okna, která je 70 mm -viz obrázek :

na této rysce bude končit profil nového okna. Nyní můžete provést měření hloubky vyložení nového parapetu od naznačené hodnoty nového profilu okna. Měříme až po starý parapet -viz obrázek :

2) Nyní si překontrolujte přesah starého parapetu. Doporučený přesah nové parapetní desky je min. 30mm, pokud přesah staré parapetní desky odpovídá máte nyní naměřenu hodnotu vyložení nového parapetu -viz obrázek :

3) Vezměte novou hodnotu vyložení parapetní desky a nezapomeňte připočítat 10mm pro vložení parapetní desky pod profil okna.

4) Nyní zaměřte délku mezi špaletami vnitřního okna, počítáme na každou stranu se zapuštěním min. 20 mm do omítky -viz obrázky :

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies